Adres
92 701 Łódź, Lipiny 72B
Telefon
+48 42 671 40 33
E-mail
biuro@rotej.pl
MenuMenu

Serwis klimatyzacji samochodowej Łódź

Klimatyzacja jeszcze do niedawna była uważana za luksusowe wyposażenie samochodów. Dzisiaj jednak występuje niemal w każdym pojeździe na drodze, a wielu z kierowców nie wyobraża sobie poruszania się samochodem w upalne dni bez chłodnego powietrza we wnętrzu. Natomiast zimą, klimatyzacja pełni inną bardzo istotną rolę – pozwala na zachowanie przejrzystości szyb, a tym samym zapewnienie widoczności otoczenia na drodze.

 

Firma ROTEJ oferuje kompleksowe usługi w zakresie serwisu klimatyzacji samochodowej. Dysponujemy wieloletnim doświadczeniem i zapleczem sprzętowym, które pozwalają nam na realizację powierzonych zadań na najwyższym poziomie.

 

 

Pełna diagnostyka układu klimatyzacji

Do awarii układu klimatyzacji dochodzi w wyniku bardzo zróżnicowanych przyczyn. Ze względu na dużą liczbę podzespołów zlokalizowanie źródła problemu wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy technicznej, lecz również odpowiednich urządzeń diagnostycznych. Diagnostyka układu klimatyzacji to usługa, bez której nie można wykonać skutecznej naprawy niemalże każdej awarii klimatyzacji.

 

 

Przeglądy klimatyzacji samochodowej

Warto wiedzieć, że poszczególne elementy układu klimatyzacji samochodowej ulegają zużyciu. Są one bowiem narażone na liczne wstrząsy, drgania i pracę w różnych warunkach pracy. Aby przedłużyć żywotność klimatyzacji samochodowej należy więc wykonywać regularne przeglądy klimatyzacji, a w szczególności sprawdzać ilość czynnika chłodniczego i oleju w sprężarce.

 

 

Sprawdzanie szczelności klimatyzacji

Rozszczelnienie układu klimatyzacji objawia się przede wszystkim spadkiem wydajności chłodzenia oraz wyciekami oleju. Warto wiedzieć, że rozszczelnieniu mogą ulec nie tylko podzespoły (np. sprężarka lub parownik), lecz również przewody z czynnikiem chłodniczym. Sprawdzanie szczelności klimatyzacji to zatem niezwykle istotna czynność serwisowa.

 

 

Serwis sprężarek klimatyzacji

Sprężarka klimatyzacji, inaczej określana jako kompresor, to urządzenie, którego zadanie polega na zwiększaniu ciśnienia czynnika chłodniczego. Pracuje ona nieustannie, a jej funkcja jest wymagająca – dlatego właśnie może dochodzić do jej awarii, szczególnie przy nieprawidłowej eksploatacji. Firma ROTEJ realizuje więc usługi, które obejmują montaż i demontaż sprężarek klimatyzacyjnych, jak również ich regenerację. Zajmujemy się także regularną wymianą oleju w tym podzespole.

 

 

Kontrola i wymiana filtra kabinowego

Filtr kabinowy to często niedoceniany, lecz bardzo istotny element, który powinien znajdować się w praktycznie każdym samochodzie osobowym. Odpowiada za nie dopuszczanie do przedostania się zanieczyszczeń powietrza, dlatego ma ważny wpływ na nasze zdrowie kierowcy i osób przebywających w pojeździe. W ramach oferowanych usług ROTEJ wykonuje kontrolę i ewentualną wymianę zużytego filtra kabinowego.

 

 

Odgrzybianie klimatyzacji ozonem

Układ klimatyzacji ze względu na swój charakter pracy, podatny jest na duże ilości wilgoci, które niestety powodują zbieranie się różnego rodzaju grzybów, bakterii oraz drobnoustrojów. Są one niekorzystne dla zdrowia, a nawet życia człowieka. Klimatyzację należy odgrzybiać, gdy tylko wyczujemy wilgoć we wnętrzu samochodu pochodzącą z nawiewu.